Autentificare

Sourcing Manager

Locatie

Bucuresti Servicii Centrale

Data introducerii

06-01-2017

Valabil pana la:

31-03-2017

Descrierea postului:

Gestioneaza si dezvolta relatiile comerciale existente cu furnizorii interni si externi;

Cauta noi furnizori si produse, pune in aplicare noi resurse de achizitie in acord cu nevoile si strategia companiei;

Cunoaste si aplica eficient procedurile de import;

Colaboreaza cu coordonatorii de grup achizitii pentru a definii nevoile si pentru a valida produsele;

Se deplaseaza regulat in strainatate, participa la licitatii, garanteaza buna gestiune a livrarilor.

Profil candidat:

Studii superioare absolvite de preferat in comert international;

Limba engleza fluent, limba franceza reprezinta un avantaj;

Cunostinte avansate operare PC (MS Office, internet);

Minim 3 ani experienta in comert;

Rigurozitate, precizie, buna capacitate de respectare a termenelor limita, eficienta, constanta la nivelul activitatilor de munca, orientare spre rezultat, perseverenta, persuasivitate, comunicare excelenta, spirit analitic, spirit de echipa. Se deplaseaza regulat in strainatate, participa la licitatii, garanteaza buna gestiune a livrarilor.

Beneficii:

Training adaptat postului

Posibilitatea dezvoltarii profesionale in cadrul companiei

Mediu de lucru antrenant si motivant

Pentru a aplica trebuie sa fii autentificat. Daca nu ai cont, poti crea unul aici